2009 yılından bu yana Profesyonel ekibimiz ile Ankara-Yenimahalle-Batıkent-Eryaman-Sincan-Çayyolu-Demetevler-Keçiören gibi semtlerde ağırlıklı olarak Siz değerli Öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Piyano Kurslarımız Haftada bir gün birer saat olmak üzere aylık 4 saat, Birebir olarak ders verilmektedir. Şartlar uygun oldugu takdir de evlere de eğitmen temin edebilmekteyiz. Fiyatlandırma hakkında bilgi için İletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Şimdi gelin Piyano enstrumanımızı tanıyalım.

        Piyano, tuşlarına basıldığında sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses veren tuşlu ve klavyeli bir çalgıdır. Yapım biçimi ile duvar (konsol) ve kuyruklu (salon / konser / grand) adı verilen çeşitleri vardır.

        Piyano kelimesi İtalyanca “Güçlü ve Hafif sesli klavsen (harpsikord) anlamına gelen – gravicembalo col piano e forte”den gelir. Pianoforte olarak adlandırılması da bundandır. Atası olan klavsenden en önemli farkı, tuşa basarken uygulanan kuvvete göre çıkan sesin şiddetinin de aynı yönde değişken olmasıdır. Piyano çalan kişiye piyanist veya piyano sanatçısı denir. Toplam 88 tuştan oluşur.

( piyano-kursu-batikent-ankara-yenimahalle-eryaman-çayyolu-ümitköy-elvankent-etimesgut-eğitimi )